VENTILIS SU AUTOMATINIO SRAUTO REGULIAVIMO TECHNOLOGIJA

ta6

Energijos naudojimo efektyvumo klausimai jau daugelį metų – pasaulinė problema. „Visi supranta, kad turime ką nors daryti norėdami sumažinti energijos naudojimą ir taip pristabdyti klimato kaitą. Kompanija „IMI Hydronic Engineering“ gali didžiuotis – ji siūlo ir įgyvendina konkrečius sprendimus, padedančius taupyti energiją šildymo sistemose“, – sakė bendrovės „IMI Hydronic Engineering“ technikos direktorius Liutauras Rimkūnas.

Šių sprendimų poveikis yra tiesioginis ir žymus. Nedaugelis žino, kad 40 proc. pasaulio energijos sunaudojama pastatuose. Ir tai dar ne viskas – bent 50 proc. čia išeikvojamos energijos sunaudoja šildymo sistemos. Taigi šildymo sistemos išeikvoja iki 20 proc. visos pasaulio mastu sunaudojamos energijos. Optimizuojant šildymo sistemas, energijos sąnaudas vidutiniškai galima sumažinti iki 30–35 proc. „Tai pakankama priežastis įvertinti, ar tikrai efektyviai eksploatuojame inžinerines pastatų sistemas“, – komentavo L. Rimkūnas. Augantys reikalavimai patalpų mikroklimatui (temperatūros, drėgmės, triukšmo lygiui ir kt.) pagerinti, komforto lygiui patalpose palaikyti ir energijos sąnaudoms sumažinti irgi skatina pasirūpinti idealia sistemų reguliavimo kokybe bei sistemų veikimo stabilumu. Statistika atskleidžia netoleruotiną energijos švaistymą – pasak L. Rimkūno, šiandien nėra retas atvejis, kai srautas šildymo sistemose yra ~50 proc. didesnis, negu to reikėtų pagal sistemų duomenis ar projektinius skaičiavimus. Nėra tinkamai sureguliuotos, genda ir papildomų eksploatacijos problemų kelia net apie 90 proc. esamų daugiabučių šildymo sistemų. Nesureguliuotų šildymo sistemų eikvojama energija šildymo sąskaitas padidina mažiausiai 30 proc., tad akivaizdu, kad pasiryžę rekonstruoti ar bent sureguliuoti vandens sistemas sutaupytume ir energijos, ir lėšų. Dera atkreipti dėmesį, kad 70 proc. esamų daugiabučių ir kitų gyvenamųjų pastatų buvo pastatyti iki 1979 metų, kai sąvokos „šilumos taupymas“ ar „energinis statinių efektyvumas“ ne tik Lietuvoje dar buvo visiškai neaktualios, ir 80 proc. šiandien eksploatuojamų pastatų tebebus apgyvendinti ir 2050-aisiais. „IMI Hydronic Engineering“ siūlo plačiausią gamą produktų, skirtų šildymo sistemoms reguliuoti ir balansuoti, su automatinio srauto ribojimo funkcija

„Visi šiuolaikiniai sprendimai turi padėti žmogui taupyti laiką, – įsitikinęs bendrovės „IMI Hydronic Engineering“ technikos direktorius L. Rimkūnas. – Žmonės gyvena be galo intensyviai – reikia greitai projektuoti, greitai statyti, montuoti, paleisti ir suderinti sistemas, jas priduoti ir lėkti į kitą objektą. Mūsų sukurti specialios konstrukcijos ventiliai su analogų neturinčia automatinio srauto reguliavimo (ASR, ang. AFC, Automatic Flow Technology) technologija kaip tik ir atlieka šias funkcijas. “Dvivamzdėms šildymo sistemoms ir vėsinimo sistemoms skirti modernūs reguliavimo ventiliai su ASR technologija viduje turi unikalų indėklą su srauto balansavimo sistema. Ventiliai su ASR technologija ne tik palengvina, bet ir visiškai eliminuoja teisingam sistemų projektavimui, montavimui, paleidimui, derinimui, eksploatavimui aktualius klausimus: koks vamzdynų hidraulinis pasipriešinimas; kur išvesti vamzdžiai ir trasos; kaip teisingai sureguliuoti ir subalansuoti srautus į prietaisus, kai vieni ventiliai arčiau siurblio, kiti labiau nutolę; kodėl ventiliai triukšmauja, ką daryti norint to išvengti etc. Technologija leidžia iki 25–30 proc. sumažinti energijos sąnaudas užtikrinant kokybišką ir stabilų šildymo sistemose sureguliavimą. Pagaliau tai įmanoma – padaryti taip, kad srautas per radiatorius (šoninio ar apatinio jungimo), per vonios patalpų radiatorius ar grindinio šildymo kontūrus ir vėdinimo bei oro kondicionavimo sistemų reguliavimo ventilius standartinėmis sąlygomis negalėtų padidėti ir viršyti nustatytąją vertę. O kaip tik tai kelia vartotojams diskomfortą, švaisto energiją ir neleidžia užtikrinti stabilią sistemų veiklą.

Naujoviški ventiliai tinka ir individualiųjų namų, ir modernizuojamų daugiabučių, ir komercinių pastatų vandens šildymo sistemoms.

Ventiliai su ASR technologija

  • Projektavimas: parenkami tik pagal projektinį srautą, nereikia skaičiuoti ventilio laidumo – kv – reikšmės.
  • Montavimas: srautai sureguliuojami pagal projektinius vieną kartą – nereikia dešimtis kartų perbalansuoti srautus į prietaisus perreguliuojant išankstinius ventilių nustatymus. Beje, visiškai nesvarbu, kurioje šildymo ar vėsinimo sistemos vietoje siurblio atžvilgiu yra sumontuoti ir eksploatuojami šio tipo ventiliai.
  • Eksploatavimas: pasikeitus apkrovoms ar projektinėms sąlygoms, montuojant sistemą, keičiant, nuimant ar pridedant šildymo prietaisų, senosios sistemos

ASR ventiliais nereikia balansuoti iš naujo.

Privatūs namai

Radiatorinis šildymas: [Multilux-4-A set]

Grindinis šildymas: [DYNACON], [MULTIBOX AFC].

• Lengvas ir tikslus srautų sureguliavimas – ~10 proc.

• Stabili temperatūra – ~0,5°C.

• Komfortas patalpose.

• Energijos taupymas – iki 30 proc.

• Priežiūros nereikalaujantys produktai.

Daugiabučiai namai

Radiatorinis šildymas: [A-exact].

• Paprastas radiatorių balansavimas.

• Tylus vožtuvų veikimas (iki 60 kPa, o standartiniai termostatiniai vožtuvai jau pradeda triukšmauti diferenciniam slėgiui viršijus 20 kPa ribą).

• Vienodai kokybiškai šylantys radiatoriai.

• Komfortas patalpose.

• Stabili temperatūra – ~0,5°C.

• Energijos taupymas – iki 30 proc.

• Priežiūros nereikalaujantys produktai.

Komerciniai pastatai

Radiatorinis šildymas: [Multilux-4-A set].

Grindinis šildymas: [DYNACON].

Orinio šildymo/vėsinimo įrenginiai, vėdinimo sistemos: [TBV-CMP], [TA-FUSION-P].

• Paprastas ir tikslus sistemos šildymo, vėsinimo bei vėdinimo prietaisų balansavimas – ~10 proc.

• Maksimaliai aukšta vožtuvų reguliavimo kokybė.

• Stabili temperatūra – ~0,5°C.

• Komfortas patalpose.

• Energijos taupymas – iki 30 proc.

• Priežiūros nereikalaujantys produktai.

 

asr_technologija